yedi24 - SSS
 

 

 
 
Ana SayfaKayıtGenel ŞartnameJüri RaporuDereceye Giren EserlerSergilenen EserlerSSSİletişimEski Yarışmalar


Copyright (c) TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi

SSS

SORU 1-) Mimarlar Odası’na kayıtlı olmayan mimarlık öğrencisiyim. Bu koşullar altında yarışmaya katılabilmek için öğrenci üyelik kaydımı online olarak yapabilir miyim?

CEVAP 1-) Şartnamede belirtilen yarışmaya katılım koşulları gereği, yarışma Mimarlar Odası üye ve öğrenci üyelerine açık olup katılımcıların bağlı bulundukları Şubelerden üye tanıtım belgesi almaları zorunludur. Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliği başvurusunda vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve başvuru tarihi itibariyle öğrenci olduğunu belirten üniversiteden veya e-devletten alınmış öğrenci belgesi gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ve iletişim bilgilerinizi (cep telefonu, e-posta, ev adresi) eksiksiz bir şekilde göndermeniz halinde öğrenci üyelik kaydınız oluşturulacaktır.

SORU 2-) Fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafın ışık renk tonları ile Photoshop, Lightroom ve benzeri programlarla düzenlenmesine izin var mı yoksa ham hali ile katılmak zorunlu mu?

CEVAP 2-) Yarışmaya cep telefonunuz veya fotoğraf makineniz ile çekilmiş fotoğrafların ham hali ile katılmak zorunlu olup herhangi bir programda düzenleme yapıldığı tespit edilen fotoğraflar yarışma dışı bırakılacaktır.

SORU 3-) Dışa(rıyı) Aktarım Olarak Pencere Dijital Fotoğraf Yarışması için yüklenmesi beklenen dosyalar arasında açıklama raporu şeklinde bir örnek verilmektedir. Fotoğrafa dair bir açıklama raporu mu beklenmektedir, eğer bekleniyorsa kelime sınırı var mıdır?

CEVAP 3-) Yarışmacılardan istenenler şartnamenin 7.maddesi altında belirtilmiş olup yarışmaya katılan fotoğraf(lar)a dair bir açıklama raporu gönderilmesi isteğe bağlı olarak yarışmacılara bırakılmıştır.

SORU 4-) Rumuz ismimizi siz mi göndereceksiniz yoksa biz mi oluşturacağız?

CEVAP 4-) Yarışmacıların rumuzlarını kendilerinin belirlemeleri gerekmektedir.